IT i Ty

003 Wejście do świata IT z zewnątrz

Słuchaj również za pomocą:

Streszczenie

Wejście do świata IT z zewnątrz
O swoim wejściu do świata Information Technology, o tym czy decydując się na taki krok trzeba umieć programować, a także jakie kompetencje przydają się przy wkraczaniu do tego oceanu możliwości jakim jest świat IT rozmawiam dziś z Łukaszem Kobcem – ekspertem z zakresu obsługi klienta, który w 2016 roku znalazł się wśród 25 najbardziej wpływowych osób w branży Customer Care Polsce, a obecnie CEO firmy, w której hasła takie jak NLU czy NLP to chleb powszedni.

Tematy poruszone w tym odcinku

  • opowiedz czym się zajmowałeś zanim wybrałeś świat IT jako miejsce, gdzie dalej będziesz się rozwijał zawodowo
  • co było powodem zmiany branży, czy to kiełkowało powoli, czy była wyrachowana decyzja typu – takie są trendy, ja też tam idę to się musi opłacić?
  • czy wcześniej myślałeś o tym, że Twoja przyszłość będzie związana z IT?
  • podziel się z nami tym, czym się teraz zajmujesz?
  • dla mnie NLP czyli przetwarzanie informacji sensu stricto, idealnie wpasowuje się definicję IT, a jak Ty to widzisz, jaka jest Twoja definicja IT
  • Które z kompetencji zdobytych w poprzednich branżach uważasz, za najbardziej przydatne teraz, czy są to umiejętności miękkie, czy raczej jakaś specjalistyczna wiedza?
  • Komputery są wszędzie, czy były obecne w poprzednich branżach, czy uważasz, że wsparcie ze strony IT jest ważnym elementem?
  • Z jakich narzędzi informatycznych/programów korzystacie na co dzień?
  • Moim poprzednim gościem był Piotr Niedzielski, który po przepracowaniu w branży IT kilku ładnych lat postanowił rozwijać się dalej w innej branży, jak go zapytałem czy istnieje pewien stereotyp informatyka, czy dostrzega jakieś różnice we współpracy z ludźmi IT, a innymi branżami, stwierdził, że zasadniczej różnicy nie ma, że w IT na chwilę obecną jest dużo osób które nie kształciły się pierwotnie w tym kierunku, a które migrował, przez co ten świat nie jest już taki hermetyczny jak kiedyś. Jak Ty to postrzegasz, czy można rozpoznać,informatyka po rozmowie lub stylu bycia, na płaszczyźnie zawodowej bądź prywatnej?
  • Dziś jesteś w IT, czy myślisz, że w tym porcie pozostaniesz już do końca swojej kariery, czy jesteś otwarty na eksploracje nowych niezbadanych do tej pory przez Ciebie wód?

Linki

Łukasz Kobiec – profil na LinkedIn

itmatica – strona firmowa

Pozostańmy w kontakcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *