
Chwila Dla Admina

Nie wiem jak do niego dotarłem i kiedy zacząłem słuchać podcastu Artura Molendowskiego, wiem natomiast, że CDAp pojawia się już w pierwszym zestawieniu #ktoprzemawia i jest to pierwszy podcast, który postanowiłem wesprzeć na platformie patroniete, w ramach mojego programu RWP (Rotacyjne wsparcie podcastów).
Zachęcony przez POIT Krzyśka Kempińskiego formą jaką jest podcast, zacząłem szukać innych odsłon w tematyce „dookoła IT”. Jak już trafiłem na CDAp od razu przypadła mi do gustu forma prowadzenia w konwencji luźnej rozmowy. Klimat, który Artur wprowadził do swojego podcastu pozwala na spokojne przysłuchiwanie się rozmowom, a niejednokrotnie pytanie które pojawia się w naszej głowie, pada z usta prowadzącego 👍, myślę że nie bez znaczenia jest tu zaplecze pedagogiczne, którym dysponuje autor.
Uwaga: nie dajcie się zmylić nazwą podcastu 😉, tematy poruszane w kolejnych odcinkach nie zamykają się tylko w przestrzeni „administratorskiej”, ale sięgają zdecydowanie dalej, przechodząc zarówno przez te wypełnione technicznym miąższem, jak również dotykają kwestii tzw. Soft Skills czy raczej Power Skills 😉
Podcast prowadzony przez administratora IT dla innych adminów, specjalistów IT i wszystkich zainteresowanych informatyką (…): serwery, systemy, zarządzanie infrastrukturą, licencje. chmura, konfiguracje, rekrutacje, helpdesk, ITIL, ITSM i wiele innych tematów z IT.
Słuchając odcinków podcastu w kolejności chronologicznej, towarzyszymy Arturowi również w podróży przez karierę zawodową od administratora systemów komputerowych na uczelni, po (na chwilę obecną) administratora chmurym, DevOpsa (czy kogoś takiego 😉), jak również możemy śledzić jego rozwój chociażby poprzez dzielenie się przygotowaniami i zdobywaniem kolejnych certyfikatów.
Serdecznie zapraszam do odsłuchu, dzielenia się tym podcastem, a jak masz taką możliwość to wsparcia Artura na patronite (linki na końcu)
Dobrego odsłuchu 😊
Damian

Podcast prowadzony przez administratora IT dla innych adminów, specjalistów IT i wszystkich zainteresowanych informatyką. Skupiam się na zagadnieniach, które na co dzień spotykają admini i specjaliści z IT: serwery, systemy, zarządzanie infrastrukturą, licencje. chmura, konfiguracje, rekrutacje, helpdesk, ITIL, ITSM i wiele innych tematów z IT.
Artur Guła – obecnie kierownik projektów i analityk IT. Od kilkunastu lat związany z wytwarzaniem i wdrażaniem oprogramowania przygotowywanego pod konkretne zamówienia. Interesuje się metodami pozwalającymi precyzyjnie definować cel, wymagania i zakres w projekcie, a potem skutecznie to realizować. Tymi tematami, ale także wszystkim, co pomaga dostarczać projekty, dzielę się na blogu projectmakers.pl. Indiańskie imię: Biały wilk
Partnerzy odcinka:SOLID.Jobs – to więcej niż Job board! Na stronie znajdziesz nie tylko oferty pracy, ale również poszerzysz swoje kompetencje. Odwiedź zakładkę prasówka, czyli agregator polskich blogów i podcastów, gdzie z jednego miejsca dotrzesz do solidnej dawki informacji i newsów ze świata IT. Na SOLID.jobs znajdziesz m. in. oferty pracy dla administratorów, DevOpsów, specjalistów od bezpieczeństwa, wsparcia IT, chmury i wielu innych specjalizacji. Pytania wstępne:
- Z jakiego sprzętu korzystasz na co dzień (pytanie dot. komputera, telefonu, mikrofonu, itp. w zależności od wykorzystywanych sprzętów)?
- Czy wybór takiego sprzętu podyktowany był tym czym się zajmujesz na co dzień czy raczej z osobistych decyzji?
- Czym się zajmujesz na co dzień? Na czym polega Twoja praca?
Pytania do tematu:
- Czym są wymagania niefunkcjonalne? I dla kogo są ważne
- Mógłbyś przytoczyć przykłady wymagań niefunkcjonalnych?
- Kto jest odpowiedzialny za tworzenie takich wymagań?
- Jak właściwie opisać wymagania niefunkcjonalne w specyfikacji technicznej?
- W jaki sposób testować wymagania niefunkcjonalne i czy w ogóle je jakoś testujemy?
- Odbiegając od tematu – pytanie kończące dla każdego gościa: jaką książkę, film lub grę z dowolnego gatunku chciałbyś polecić?
- Film:“W chmurach” (ang. Up in the Air)
- Książki (Komiksy):
- Gry:
Linki do odcinka:
https://projectmakers.pl/chwiladlaadmina
https://www.gilb.com/competitive-engineering .
Patronite – https://patronite.pl/CDAp
Zapraszam do śledzenia Podcastu na portalach społecznościowych:
Twitter – https://twitter.com/AMolendowski
Instagram – https://www.instagram.com/artur_z.m/
LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/artur-molendowski/
Facebook – https://www.facebook.com/chwiladlaadmina/
www – https://chwiladlaadmina.pl
![[048] Definiowanie wymagań niefunkcjonalnych – Artur Gula](https://d3wo5wojvuv7l.cloudfront.net/t_rss_itunes_square_1400/images.spreaker.com/original/044b4a5e85a72ee946663a56f47046c6.jpg)
Dodaj komentarz