
Porozmawiajmy o IT
POIT i Krzysztof Kempiński to marki, których chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Jest to pozycja obowiązkowa, dla każdego, kto chce wiedzieć co w IT piszczy. Pora zatem na kila zdań ode mnie 😁

Jest to pierwszy podcast, który mnie naprawdę wciągnął. Mimo iż wcześniej zdarzyło mi się wysłuchać pojedynczych odcinków Małej wielkiej Firmy Marka Jankowskiego, czy Więcej niż oszczędzanie pieniędzy Michała Szafrańskiego, to spokojnie mogę powiedzieć, że to właśnie od podcastu Krzyśka wszystko się zaczęło.
A zaczęło się najpierw od namiętnego słuchania każdego kolejnego odcinka i tego co Krzysiek posiadał już w archeo, później przyszła pora na podcasty, które polecali goście Krzyśka, aby w końcu po wysłuchaniu bonusowego odcinka https://porozmawiajmyoit.pl/podcasting-2020/, nagranego razem z Krystianem Zychem i Jędrzejem Paulusem, w którym snują wizje na temat rynku podcastów w 2020 roku, wykiełkować w wizję mojego podcastu. Ku memu pozytywnemu zaskoczeniu mogłem liczyć na Krzyśka również w tej kwestii – z chęcią służył radami żółtodziobowi, któremu zamarzyło się być „po drugiej stronie”, ale o tym więcej opowiadam na gościnnych występach u Krystiana https://jakzrobicpodcast.pl/podcast/it-i-ty-czyli-damian-rucinski/.
Jako przykład otwartości Krzyśka na nowe inicjatywy podcastowe można podać gościnny występ w pierwszym odcinku podacstu Chwila Dla Admina Artura Molendowskiego, czy wizytę u mnie w dwunastym odcinku IT i Ty.
Jak sam autor przedstawia swój podcast?
Pokazuję trendy, technologie, zjawiska i metodyki, które są obecnie stosowane w IT. Poprzez ten podcast chcę docierać do ludzi z branży na różnym stopniu zaawansowania jak również ludzi spoza, którzy dopiero zastanawiają się nad wejściem lub myślą o wyborze tej ścieżki zawodowej.
Jeśli jeszcze jakimś cudem nie trafiłeś na podcast Porozmawiajmy o IT, to nie czekaj dłużej, jestem przekonany, że wśród dostępnych odcinków znajdziesz interesujący Cię temat 🙂
Jak już odsłuchach, to nie bądź egoistą i podziel się tym podcastem z innymi :D, oczywiście możesz też wesprzeć Krzyśka na patronite. Wszystkie linki na końcu postu.
Dobrego 🙂
Damian

Pokazuję trendy, technologie, zjawiska i metodyki, które są obecnie stosowane w IT. Poprzez ten podcast chcę docierać do ludzi z branży na różnym stopniu zaawansowania jak również ludzi spoza, którzy dopiero zastanawiają się nad wejściem lub myślą o wyborze tej ścieżki zawodowej. Większość odcinków to wywiady z ekspertami w swoich dziedzinach. Nie ograniczam się tylko do aspektów technicznych związanych z programowaniem, chmurą, DevOps. Poruszam tematy związane z rekrutacją, zarządzaniem, produktywnością, umiejętnościami miękkimi czy pracą na różnych stanowiskach. Zatem jeśli interesuje Cię programowanie, branża IT, chmura, DevOps, administracja ta audycja jest dla Ciebie! Zapraszam na stronę podcastu: https://porozmawiajmyoit.pl/ #polskipodcast
Witam w dwieście siedemdziesiątym ósmym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest staż w IT.
Dziś moimi gościem jest Mariusz Bartosik – Full-Stack Developer w Consdata. Uczestnik programu stażowego w roku 2023 a dziś Regular Developer. Fascynat jakościowego kodu i czystych rozwiązań. Na co dzień wykorzystuje Spring Boota i Angulara. Wychodzi z założenia, że problemy to tylko okazje do zdobycia doświadczenia.
W tym odcinku o stażu w IT rozmawiamy w następujących kontekstach:
- główne powody dla których obecnie firmy decydują się uruchomić programy stażowe
- jakie korzyści przynosi studentom udział w stażu?
- kryteria rekrutacji i proces selekcji kandydatów
- gdzie szukać stażu?
- jakie umiejętności trzeba już mieć przed rozpoczęciem stażu?
- jakie umiejętności rozwijają stażyści podczas programu?
- kto jest właścicielem praw do projektów zrealizowanych podczas stażu?
- jak udział w stażu wpływa na dalszą karierę uczestników?
Subskrypcja podcastu:
- zasubskrybuj w Apple Podcasts, Spreaker, Sticher, Spotify, przez RSS, lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Porozmawiajmy o IT”)
- poproszę Cię też o polubienie fanpage na Facebooku
Linki:
- Profil Mariusza na LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/mariusz-bartosik-5926a4268/
- Consdata – https://consdata.com/
Wsparcie:
- Wesprzyj podcast na platformie Patronite –https://patronite.pl/porozmawiajmyoit/
Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na krzysztof@porozmawiajmyoit.pl

Linki
Komentarze
Możliwość komentowania została wyłączona.
Michał
Potwierdzam – świetny podcast, słucham praktycznie każdego odcinka … a w dwóch miałem nawet przyjemność wystąpić 🙂