Blog

Twórców, odwiedzających moje uszy, a tym samym przewijających się przez polecajki było wielu, nie sposób wspierać wszystkich i nie było też moją wizją branie ciężaru utrzymania słuchanych podcastów na siebie. Rolą jaką widziałem dla siebie była namiastka uściśnięcia dłoni, czy poklepania po ramieniu, powiedzenia kilku ciepłych słów i postawienia dobrej kawy (oczywiście orkiszowej) i serniczka 😁 autorowi, tak żeby mu się na sercu zrobiło cieplej, żeby poczuł, że „po drugiej” stronie faktycznie ktoś jest.

Wtedy to zrodził się pomysł, żeby wsparcie miało charakter Rotacyjnego Wsparcia Podcasterów, czyli co miesiąc przeznaczam kwotę 20-30 PLN na jakiś podcast, zazwyczaj w najniższym dostępnym progu na taki okres na jaki ta kwota wystarczy. W kolejnym miesiącu wybór pada na kogo innego i tak dalej i tak dalej.

Czytaj więcej...

Internet rzeczy, a coraz częściej internet wszystkiego, inteligentne domy, Smart rozwiązania – to hasła, o których słyszy się niemal codziennie! Technologie weszły pod strzechy, żeby nam ułatwiać życie i dzięki zbieranym danym pomagać znaleźć odpowiedzi na pytania, ale też generować nowe, np. Czy należy się obawiać technologii?

Do odcinka zaprosiłem eksperta od IoT, prelegenta, autora książek, m. In. wydanej ostatnio „Oszukani przez Smart”, autora podcastu Smart Rzeczy – Marcina Sikorskiego.

Czytaj więcej...

Ciężko znaleźć osobę, która nie spotkała się z określeniem StartUp!, ale czy wszyscy wiedzą co się za nim kryje, co zrobić, a czego nie, aby uruchamiane przedsięwzięcie po prostu wypaliło? Aby znaleźć odpowiedź na te najważniejsze pytania do dzisiejszego odcinka zaprosiłem człowieka, który temat StartUpów zna z poziomu foundera, inwestora jak i mentora.

Czytaj więcej...