IT i Ty

Smart Rzeczy

Ten publicysta, prelegent i mówca, doradca biznesowy, radiowiec, a przede wszystkim autor podcastu Smart Rzeczy, niejednokrotnie był podawany przeze mnie jako wzór w kontekście przygotowania się do nagrania odcinka, dlatego podcastów, wystąpień i różnych innych rzeczy (niekoniecznie smart), których autorem jest Marcin Sikorski mogę słuchać i słuchać. Skrupulatne przygotowanie i sposób mówienia sprawiają, że wiedza przekazywana przez Marcina staje się łatwa i oczywista.

Pewnie nikogo nie zdziwi, że na Marcina i jego podcast trafiłem przez Krzyśka Kempińskiego z POIT (odcinek tutaj), wtedy Smart Rzeczy już był na liście subskrybowanych podcastów, ale jeszcze go nie zacząłem słuchać. Kolejne spotkanie to była wizyta gościnna u Artura Molendowskiego z CDAp (odcinek tutaj) i po odsłuchaniu tego odcinaka Marcin zawitał w moich uszach znacznie częściej :).

Trzy główne wątki, wzajemnie przenikające się, dookoła których snuta jest opowieść i które czuć, ze są konikiem autora to technologia (ze szczególnym uwzględnieniem IoT), Chiny i książki.

Wyjaśniam nowoczesne technologie bez zbędnego „tech bełkotu”. Gadam dużo o Internecie Rzeczy, Smart rozwiązaniach, chmurach i blockchainie. Czasem też o Chinach.

Największą zaletą Marcina oprócz skrupulatnego przygotowania się do kolejnych odcinków jest to, że On po prostu lubi mówić, a dodatkowo robi to w taki sposób, że słuchanie go sprawia przyjemność. Nie potrzebni mu goście w podcascie, bo sam spokojnie daje rade za dwie, trzy, albo nawet więcej osób 😉💪, co nie zmienia faktu, że jest również doskonałym kompanem do rozmowy, o czym mogłem się sam przekonać chociażby przy produkcji 19 odcinku IT i Ty, w którym to Marcin opowiadał o… tym co go kręci :).

Polecam spróbować i przekonać się samemu, według mnie to pozycja obowiązkowa dla każdego fana nowych technologii.

Dodam jeszcze, że Marcin jest jednym z beneficjentów mojego programu Rotacyjnego Wsparcia Podcasterów, w którym w namacalny sposób daję feedback autorom, jako podziękowanie za to co robią :), natomiast jego podcast nalazł się na drugiej pozycji jeśli chodzi o najczęściej słuchanie przeze mnie podcasty dookoła IT w 2021.

Linki

https://smartrzeczy.pl/

Marcin na LinkedIn

FP na FB

Marcin na portalu FOCUS ON Business

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *